Niestety bardzo często osoby uzależnione od alkoholu narzekają, że metody leczenia stosowane dotychczas zawodzą i nie są wystarczające do przezwyciężenia chęci sięgnięcia po tę substancję. W większości przypadków alkohol jest tak pożądany przez psychikę pacjenta, że walka o każdą chwilę trzeźwości może być niezwykle ciężka i męcząca. Istnieją różne sposoby na poradzenie sobie z alkoholizmem i objawami mu towarzyszącymi podczas abstynencji, jednak spora część może powodować dodatkowe skutki uboczne. Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem może okazać się więc wszywka alkoholowa Esperal Poznań. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji o spróbowaniu tego rozwiązania.
Czym jest zaszycie alkoholowe?
Możliwości leczenia alkoholizmu jest wiele i najlepiej dostosować je z lekarzem bezpośrednio do indywidualnych potrzeb danej osoby. Najpopularniejszą i najbardziej sprawdzoną metodą, która stanowi podstawę wychodzenia z nałogu, jest psychoterapia. Regularne spotkania zarówno w grupie, jak i indywidualnie z terapeutą, pozwalają na poradzenie sobie z głęboko zakorzenionymi powodami, dla których alkohol stał się tak często obecny w życiu uzależnionej osoby. Jest to rozwiązanie z pewnością dające skutki na długo i stanowiące filar całego procesu leczenia.
Wszycie alkoholowe jest jedną z opcji, które mogą okazać się niezwykle pomocne podczas jednoczesnego korzystania z terapii. Jest to metoda bezinwazyjna, która również zakłada działanie długoterminowe. Zabieg zaszycia polega na sprawnym wykonaniu nacięcia w skórze pacjenta i umieszczeniu w tym miejscu tabletki z substancją antyalkoholową, Disulfiramem. Preparat aktywnie uwalniany jest do organizmu przez okres około 10 miesięcy. Na co dzień jest on niewyczuwalny i nie wpływa na wykonywanie obowiązków i zadań. Dopiero w momencie wprowadzenia do organizmu nawet najmniejszej dawki alkoholu, dochodzi do reakcji z Disulfiramem, która wywołuje nieprzyjemne doznania praktycznie od razu. Do najczęściej wymienianych należą: duszności, kołatanie serca, wzrost ciśnienia, bóle brzucha, wymioty czy stany lękowe. Wszystkie te objawy mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin po reakcji. Warto mieć na uwadze, że w przypadku zażycia naprawdę dużych ilości alkoholu, może dojść nawet do przedwczesnej śmierci z powodu przedawkowania.
Alkohol w przypadku wszywki nie oznacza jedynie płynów takich jak wódka, wino czy piwo, ale również dotyczy produktów, w których składzie znajduje się ta substancja lub jest ona bazowym składnikiem. Mowa tu na przykład o syropach na kaszel, płynach do płukania ust, cukierkach z likierem, wyrobach cukierniczych na bazie ponczu czy płynach do golenia. Dzięki takiemu działaniu wszywka Esperal okazuje się niezwykle skuteczna w swojej prostocie. W wyniku wymienionych objawów, pacjent stopniowo zaczyna odczuwać wstręt do alkoholu, który na zasadzie skojarzeń, zaczyna oznaczać dla niego jedynie negatywne skutki zdrowotne.
Czy Esperal jest bezpieczny?
Wszywka Esperal Poznań jest rozwiązaniem niezwykle skutecznym i co najważniejsze – bezinwazyjnym. Nie powoduje ona żadnych skutków ubocznych dla organizmu, poza wymienionymi objawami w reakcji z alkoholem. Oznacza to, że nawet osoby, które ukończyły już proces terapii, bądź są w jej trakcie, ale nie mają problemu z utrzymaniem trzeźwości przez dłuższy czas, mogą skorzystać z zaszycia w ramach profilaktycznego działania. W takim przypadku Esperal będzie formą dodatkowego psychicznego wsparcia na wszelki wypadek.
Często osoby zainteresowane zabiegiem poruszają kwestie dotyczące bezpieczeństwa zarówno podczas późniejszego używania wszywki, jak i w trakcie samego zabiegu. W obydwu przypadkach nie ma powodów do obaw. Zespół Esperal Poznań kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Lekarze specjaliści przeprowadzają zabieg w sposób sprawny i w atmosferze spokoju. Korzystają oni tylko ze sprawdzonych i oryginalnych środków medycznych, a narzędzia za pomocą których wykonywane jest zaszycie spełniają najwyższe wymogi sanitarne.
Dodatkową kwestią związaną z bezpieczeństwem jest konsultacja, którą przeprowadza lekarz chirurg z osobą zainteresowaną wszyciem jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Wtedy też podczas szczegółowego wywiadu, omówione zostają kwestie związane z ewentualnymi przeciwwskazaniami do dalszego leczenia Esperalem.
Koszt zaszycia zaczyna się od ceny 550 złotych i jest uzależniony od różnych czynników. Między innymi od użytej dawki leku (ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta), rodzaju zastosowanych szwów (możliwe jest użycie rozpuszczalnych, które są droższe, ale o wiele wygodniejsze) czy obecności antybiotyków w zastrzyku. W większości przypadków cena nie przekracza jednak 700 złotych. Jest ona również ostatecznie ustalana podczas konsultacji przedzabiegowych. W cenę zaszycia, nawet podstawową, wliczone są zawsze: znieczulenie, opieka i doradztwo medyczne podczas całego procesu, użyte materiały chirurgiczne oraz końcowe wystawienie certyfikatu, który oficjalnie potwierdza uczestnictwo osoby w zaszyciu Esperalem.
Oczywiście, warto pamiętać, że zabieg zaszycia jest świadomą i dobrowolną decyzją osoby uzależnionej od alkoholu. Nie może więc zostać wykonany przez nikogo bez jej wcześniejszej oficjalnej zgody.
Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania wszywki Esperal?
Kwestie bezpieczeństwa w przeprowadzeniu zabiegu wyjaśniliśmy w poprzednim akapicie. Nie powinny być więc one głównym obszarem wątpliwości. Jak zostało już stwierdzone, w większości przypadków wszywka Esperal Poznań nie wywołuje żadnych dodatkowych niepożądanych skutków w organizmie człowieka. Natomiast, jak w przypadku większości wyrobów farmakologicznych, również w przypadku Esperalu istnieją pewne elementy, które mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania zaszycia jako formy leczenia nałogu.
Przeciwwskazania do stosowania wszywki Esperal w większości przypadków dotyczą obecności u pacjenta takich czynników jak: alergia na substancję aktywną zawartą w tabletce antyalkoholowej, ciąża lub karmienie piersią, choroby przewlekłe, niewydolność oddechowa lub krążeniowa, niedokrwistość, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, schorzenia nerek czy niedoczynność tarczycy.
Kwestią, która również wpływa na ostateczną decyzję lekarza o możliwości przeprowadzenia zabiegu zaszycia alkoholowego, jest zastosowanie się do obligatoryjnego utrzymania abstynencji przynajmniej 24 godziny przed planowanym wszyciem. W przeciwnym razie, bez wymaganej abstynencji lekarz ma prawo odmówić wykonania nacięcia. Ocenione zostanie to oficjalnie podczas konsultacji.
Jeśli wahasz się przed decyzją i po przeczytaniu powyższego artykułu wciąż masz wątpliwości, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z zespołem Esperal Poznań. W ramach działającej infolinii pod numerem +48 732 082 809 lub stacjonarnie w gabinecie chirurgicznym przy ul. Fabrycznej 29/3 w Poznaniu, każdy może śmiało omówić swoje wątpliwości. Wystarczy zrobić pierwszy krok!
—
Artykuł sponsorowany